Theatre.com.ua
УКР

Малюга-Мельникова Альона (режисерка, акторка)

Біографія

Альона Малюга-Мельникова – музикант, вокаліст, письменниця, поетеса, танцівниця, актриса, режисер.
Народилась у місті Ковелі на Західній Україні. З дитинства займалась музикою, народними та бально-спортивними танцями, класичною хореографією. Закінчила школу мистецтв по класу скрипки, фортепіано та вокалу. За роки навчання неодноразово була учасником різноманітних конкурсів та фестивалів, на яких отримувала призові місця, дипломи та відзнаки, включаючи звання лауреата конкурсу композиторів – в 12 років відбулася прем’єра власної опери.
Вища філологічна освіта (іноземні мови – англійська, німецька, французька, польська) – Національний Педагогічний Університет ім. М.П.Драгоманова. Паралельно писала книги, видавала власні вірші та художні переклади, займалась драматургією в театрі, грала в різноманітних колективах як музикант та вокалістка (зокрема і при циганському театрі «Романс»), виступала в аматорських та професійних студіях.
Закінчила акторську школу-студію та відділення режисури кіно і телебачення в Київському Національному Університеті театру, кіно і телебачення ім. І.К.Карпенка-Карого. 
Протягом десяти років була куратором щорічного міжнародного театрального фестивалю жіночих моновистав «Марія» у Національному Академічному театрі ім. І.Франко. 
Виступала з театральними сольними постановками та номерами, серед яких: «Жанна Д’Арк – година до страти» та «Марія. На смерть одного Кохання», а також власна творча програма – літературно-музичний вечір «Відблиски Срібного віку».
Дебютувала на Віденському балу у Національній Опері України під керівництвом і при підготовці церемоніймейстера Чапкіса Г.М.  
Приймала участь у театральних виставах та зйомках – учбовий театр та кіношкола при університеті ім. І.К.Карпенка-Карого, телесеріали «Повернення Мухтара», «Легенди бандитської Одеси», «Легенди карного розшуку».

Займалась аніматорською діяльністю (власне event-агентство «$лужба $пасения от $куки»), приватними заняття з дітьми - з акторської майстерності та хореографії (центр розвитку «Майстер-клас», та «Мала Дитяча Академія»); приватними уроками іноземних мов.

Як режисер відзняла два художніх короткометражних фільми за власним сценарієм – «Без десяти хвилин» та «Ой, батюшки», також є багато публіцистичного та документального матеріалу (репортажі, нариси і т. д.).

Протягом 2017 р. займалася підготовкою та створенням і розвитком аматорського театру-студії у місті Ковелі – серед власних режисерських проектів та постановок за участі в якості актриси – вистава-монолог за уривком з книги Світлани Алексієвич «Чорнобильська молитва», драматична авторська композиція «Via Dolorosa України», поетична авторська композиція «Маки Пам’яті», літературно-драматична композиція за поемою Ніни Виноградської «Голодомор», інсценізація уривка з повісті М.Гоголя «Ніч перед Різдвом» (роль – Солоха), вистава «Крижем» за одноіменною новелою Віктора Гребенюка, літературно-музична моновистава за твором Л.Українки «Лист у далечінь» (відзначена першим місцем на обласному конкурсі читців «Мій любий краю» 2018 р.).
З кінця 2017 року у Ковелі заснувала і очолила як художній керівник – дорослий аматорський експериментальний театр-студію «10 ряд 10 місце», а з весни 2018 року – і студію дитячого театру.
Крім театральної діяльності, приймає участь у різноманітних гуртах та колективах міста Ковеля– камерний оркестр «Квінта» (скрипка), фольклорний гурт «Намисто» (вокал), народна аматорська академічна хорова капела (вокал), народний ансамбль пісні і танцю «Лісова пісня» (хореографія), також часто виступає на загальноміських заходах та концертах в якості ведучої.

Ролі
Роль Вистави Дата прем'єри Театр
Маруся Чурай Несказане лишилось несказанним… 2018-11-26 Аматорський експериментальний театр-студія «10 ряд 10 місце»
Королева Бона Сфорца Легенда про Ковель 2018-07-01 Аматорський експериментальний театр-студія «10 ряд 10 місце»
Виконавиця Лист у далечінь 2018-02-01 Аматорський експериментальний театр-студія «10 ряд 10 місце»
Виконавці Листаючи нетлінні Пам’яті сторінки… 2018-05-08 Аматорський експериментальний театр-студія «10 ряд 10 місце»
Новела І. Крижем Поки прядеться нитка… 2019-10-24 Аматорський експериментальний театр-студія «10 ряд 10 місце»
Новела ІІІ. Ефект Вертера Поки прядеться нитка… 2019-10-24 Аматорський експериментальний театр-студія «10 ряд 10 місце»
Донька Політ журавлів над нетолоченими травами 2018-04-25 Аматорський експериментальний театр-студія «10 ряд 10 місце»
Циганка-ворожка Сорочинський ярмарок 2019-03-27 Аматорський експериментальний театр-студія «10 ряд 10 місце»
Постановки
Функції у постановці Вистави Дата прем'єри Театр
Автор Несказане лишилось несказанним… 2018-11-26 Аматорський експериментальний театр-студія «10 ряд 10 місце»
Автор Лист у далечінь 2018-02-01 Аматорський експериментальний театр-студія «10 ряд 10 місце»
Автор Листаючи нетлінні Пам’яті сторінки… 2018-05-08 Аматорський експериментальний театр-студія «10 ряд 10 місце»
Автор Поки прядеться нитка… 2019-10-24 Аматорський експериментальний театр-студія «10 ряд 10 місце»
Автор Політ журавлів над нетолоченими травами 2018-04-25 Аматорський експериментальний театр-студія «10 ряд 10 місце»
Автор Сорочинський ярмарок 2019-03-27 Аматорський експериментальний театр-студія «10 ряд 10 місце»
Автор Чорнобиль - біль чорний довічний у серці моєму... 2019-12-13 Аматорський експериментальний театр-студія «10 ряд 10 місце»
Автор По той бік воєнної хроніки… 2019-07-06 Аматорський експериментальний театр-студія «10 ряд 10 місце»