Theatre.com.ua
УКР

Львівський академічний драматичний театр ім. Лесі Українки

Область Львівська область
Місто Львів
Адреса вул. Городоцька 36
Засновник Львівська міська рада
Організаційна форма комунальний
Дата заснування 1931 рік
Телефон (032) 233-31-85
Сайт teatrlesi.lviv.ua
E-mail teatrlesi@teatrlesi.lviv.ua

Про театр

Театр був заснований 1931-го року в Києві під назвою Театр Київського військового округу. Залежно від перейменування округу, театр уже з перших років існування мав різні назви. Перший художній керівник і режисер театру - Юхим Лішанський. Його наступником став Бенедикт Норд.
В театрі працювали художники: В. Борисовець, М. Уманський, композитор — заслужений діяч мистецтв УРСР І. Віленський. До складу трупи входили народний артист СРСР А. Аркадьєв, народний артист УРСР Д. Голубинський, Т. Інсарова, народний артист УРСР Г. Полежаєв, С. Карпенко, Ю. Гаврильченко та інші.
У період Другої світової війни театр у повному складі став фронтовим. У повоєнний період деякий час театр дислокувався в Одесі.
У січні 1954-го року колектив уперше виступив у Львові як Театр ПрикВО. В складі трупи в цей час багато зірок свого часу: серед яких народні артисти України Зінаїда Дехтярьова, Віктор Щербаков, Анатолій Кравчук, Жанна Тугай, народний артист УРСР Борис Чинкін, заслужений діяч мистецтв УРСР Анатолій Ротенштейн.
За незалежної України театр працював як Драматичний театр Західного оперативного командування.
У 2007-му році Драматичний театр Західного оперативного командування був ліквідований. Історія військового театру офіційно завершилась. Натомість, створено новий – Муніципальний театр, у підпорядкуванні міської ради. У 2011 році його перейменовано на Львівський драматичний театр імені Лесі Українки. У 2017-му році театр отримав статус «академічного».