Theatre.com.ua
УКР

Київський академічний драматичний театр на Подолі

Область Київ
Місто Київ
Адреса Андріївський узвіз, 20 А, Б
Засновник Київська міська рада
Організаційна форма комунальний
Дата заснування 13.08.1987 р.
Телефон 044-482-48-46; 068-456-56-02
Сайт theatreonpodol.com
E-mail theatre_on_podil@ukr.net

Про театр

Київський академічний драматичний театр на Подолі створений у 1987 році групою ентузіастів на чолі з режисером Віталієм Малаховим.
Театр був заснований як театр-студія, котра займалась творчими пошуками та експериментами. Беручи за основу світову класику і сучасників, колектив театру продукував самобутні театральні постановки, які одразу завоювали прихильність глядачів не тільки у Києві, а і далеко за його межами.
Назва «ТЕАТР НА ПОДОЛІ» обрана не випадково. З 1979 року трупа театру почала працювати на Подолі у приміщенні колишнього БК «Харчовик». З того часу змінювалися адреси, проте театр завжди мав «подільську прописку»; 23 роки працював у Гостинному дворі (з 1989 по 2012 рік).
На цей час працює на двох сценах: камерній на 50 місць (на Андріївському узвозі) і орендованій в малому залі НПМ «Україна» на понад 200 місць.
Візитівками театру стали вистави за п’єсами: «Вертеп» за адаптованими текстами XVII століття В. Шевчука, режисер Віталій Малахов та «Яго» і «Сон літної ночі» Вільяма Шекспіра, режисер Віталій Малахов (довідково: театр на Подолі у 1994 був визнаний одним із кращих виконавців Шекспіра у світі серед понад 900 труп на Міжнародному Единбурзькому театральному фестивалі).
У 2006 році за досягнення у розвитку українського драматичного мистецтва театру присвоєно статус академічного.
За 30 років в театрі було поставлено понад 100 вистав, багато з яких були відзначені преміями на різноманітних міжнародних та українських фестивалях. На цей час в діючому репертуарі понад 30 вистав.
Театр на Подолі та художній керівник Віталій Малахов нагороджені театральною премією «Київська пектораль» 26 разів у 10 номінаціях.
Театр гастролював у багатьох країнах світу Греція, Велика Британія, Фінляндія, Німеччина, Туреччина, Польща, Італія, США, Японія, Росія, Коста-Ріка, Мексика, Єгипет, Білорусь, Кіпр, Шотландія; у багатьох місцях України.
Засновник фестивалів: «Київ – територія миру» та «Київ травневий», Міжнародного фестивалю мистецтв імені Михайла Булгакова, брав участь у благодійних проектах «Лови хвилю Благодійності» (Кам'янець Подільський, Львів), «День білої тростини», «Мистецтво проти наркоманії та СНІДу» та багатьох інших. 
9 жовтня 2017 року реконструйовану будівлю театру із глядацькою залою на 253 місця, оснащену сучасним обладнанням, відкрив президент України Петро Порошенко.

Сьогодні театр має постійну трупу з 50 акторів. Зараз творчій колектив театру продовжує готувати нові постановки, що повинні стати подіями у культурному житті столиці.
Засновник і незмінний художній керівник Київського академічного драматичного театру на Подолі Віталій Малахов - народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка.