Theatre.com.ua
УКР

Старий і море

Автор(и) Бєльський Олександр
Гемінґвей Ернест
Дата прем'єри 2016-12-18
Кількість дій 1
Жанр філософська притча
Мова вистави пластична драма
Театр Криворізький академічний міський театр музично-пластичних мистецтв «Академія руху»
Місто Кривий Ріг
Нагороди Перемога в номінації «Краща пластична вистава» та «Краща чоловіча роль в пластичній виставі» (Сергій Бельський за роль Старого) ХХV Фестивалю-конкурсу на вищу театральну нагороду Придніпров’я «Січеславна», м. Дніпро (Україна), 2017 р.
Участь у фестивалях ХХV Фестиваль-конкурс на вищу театральну нагороду Придніпров’я «Січеславна», м. Дніпро, Україна, 2017
Постановники
Автор сценарію, режисер-постановник, художник зі світла Бєльський Олександр
Художник-постановник Вернєєва Олександра
Музичний образ вистави Бєльська Антоніна
Режисер Бєльський Сергій
Балетмейстерка Бєльська Наталя
Педагог з хореографії Кононова Ірина
Світло Гудкова Олена
Звук Коростатевич Станіслав
Ролі та виконавці
Сантьяго, старий рибак / Сантьяго в юності Бєльський Сергій
Кохана молодого Сантьяго Пахаян Юлія
Сантьяго юнга на кораблі Коблик Олександр
Маноло, сусідський хлопчина Бєльська Наталя
Тореодор Демчук Віталій
Турпляжники Михайлюк Павло
Федорова Юлія
Кононова Ірина
Христич Віталій
Лямець Альбіна
Павленко Єлизавета
Живицький Дмитро
Пахаян Юлія
Левенята Пахаян Юлія
Федорова Юлія
Стюарди Нобєлєва Марина
Демчук Віталій
Христич Віталій

Про виставу

Розпочавши реалізацію проекту, постановками пластичної драми «Старий і море»  за  твором  Ернеста  Гемінґвея, окрім основної теми,  яка  проходить через усю творчість письменника, було введено додатковий  персонаж –Тореодора – для загострення конфлікту у  зіткненні Тореодора з всеядним суспільством, як акулами. Почуття честі,   гордості, безстрашності і  мужнього стоїцизму Старого співставляються з Теодором в кориді. Тема історії рибалки і тема Тореодора зливаються в протиставленні до  ситої  публіки, орієнтованої  на декорум  і  зовнішній  лиск,  як суспільства споживання, в тому числі і духовних цінностей. Для поглиблення теми також було запропоновано додаткову  картину «Іспанська сюїта», використовуючи те, що описано у романі Е. Гемінґвея «По кому дзвонить дзвін», тему боргу і любові.  Для нього в  постановці  було особливо важливим якомога детальніше розкрити  єднання  душ Хлопчика  і Старого, їх нерозривного зв'язку, навіть коли між ними море. Задумка – розкрити  у  філософській притчі не стільки історію про перемогу Старого  над  рибою,  стільки  розкрити тему Людини і Океану, в  якій Людина – не хижак, що добуває собі їжу, а істота, що наділена високим духовним змістом, яка розуміє, що Океан – це і є частина її самої зі своїми законами життя і смерті.

Відео

Афіші, програми