Theatre.com.ua
УКР

Сімейка Аддамсів

Автор(и) Брікман Маршалл
Еліс Рік
Ліппа Ендрю
Дата прем'єри 2019-04-19
Кількість дій 2
Жанр мюзикл
Мова вистави українська
Театр Київський національний академічний театр оперети
Місто Київ
Нагороди Премія «Київська пектораль» у номінації «За кращу музичну виставу», м.Київ, Україна, 2020 рік
Участь у фестивалях Всеукраїнський театральний фестиваль-премія «ГРА»
Постановники
Режисер-постановник Якштас Кестутіс Стасіс
Диригент-постановник Мадараш Оксана
Режисерка Стрейча Вікторія
Балетмейстер-постановник Бервінгіс Дайнюс
Хормейстер-постановник Нестерук Сергій
Художник-постановник Макаревічус Гінтарас
Переклад Іваницька Яна
Ролі та виконавці

Про виставу


Історії «Сімейки Аддамсів» розпочалися з коміксів художника Чарльза Аддамса. З 1938 року протягом п’ятдесяти років художник публікував свої сатиричні малюнки про дивну родину в журналі «New Yorker». Історії про Аддамсів неодноразово екранізувалися. 
Бродвейський мюзикл «Сімейка Аддамсів» – музична версія розповіді про інфернально-чаклунську родину, тобто таку, що прагнучи зла, насправді творить добро. Події розвиваються навколо нового захоплення дочки Аддамсів Венздей (Середи) «нормальним» хлопцем Лукасом Бейнеке. 
Знайомство двох сімей має відбутися на званому обіді, який планують влаштувати Аддамси. Венздей і Лукас дають детальні інструкції батькам про те, що треба робити, щоб обід пройшов нормально. Єдине, що  поняття «нормально» кожна сім’я трактує по-своєму! 
 «Зі сцени ми розповідаємо про родину, що з точки зору інших людей, живе не за правилами більшості, –  говорить  режисер-постановник мюзиклу Кестутіс Стасіс Якштас, –  але, насправді, вони живуть вірно: з гідністю, повагою одне до одного, з любов’ю, дотримуючись обіцянок.
Мюзикл нагадує, що головне у житті – сім’я. І це дуже важливо та актуально у наш час, адже родини розпадаються через дрібниці, невеликі сварки, побутові розбіжності. Багато хто забуває, що варто шукати спільні рішення, прагнути порозуміння»! 
Художник-постановник мюзиклу Гінтарас Макаревічус додає: 
«Ми намагаємося створити контраст між світлими почуттями родини Аддамсів і темними «потойбічними» декораціями, підсилюючи драматичний ефект. У той самий час, сценічні рішення дуже динамічні, світло постійно змінюється і декорації не тиснуть однозначністю, а моделюють розвиток подій».
На думку постановників «Сімейка Аддамсів» – родинна вистава, у якій є мораль і для дітей, і для дорослих, де малеча бачить щось своє, їхні батьки – те, що зрозуміле їм. А головне: мюзикл нікого не залишає байдужим!

 

Відео

Афіші, програми