Theatre.com.ua
УКР

Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр ім. Миколи Куліша

Область Херсонська область
Місто Херсон
Адреса вул. Театральна, 7; 73000
Засновник Херсонська обласна рада
Організаційна форма комунальний
Дата заснування 1936 р.
Телефон (0552) 22-50-93
Факс (0552) 49-22-30
Сайт teatrkulisha.org
E-mail teatr-kulisha@ukr.net

Про театр

Херсонський театр існує із 1823 року. Дворяни Херсонської губернії викупили будинок генерала Лобрі і пристосували його під театр. Перші вистави містяни побачили у 1830-му.
У 1883 році було вирішено розпочати будівництво нового театру у Херсоні, а вже у 1889 році приміщення офіційно відкрили. 
У липні 1936 року за рішенням Одеського театрально-видовищного управління з трупи молодого Одеського пересувного театру робітничої молоді, випускників театральної школи та окремих артистів Херсонських театрів було організовано Херсонський міський український драматичний театр. 6 листопада 36-го року Херсонський театр показав першу виставу за п’єсою В.Миколюка «Переможці смерті».
Під час війни приміщення театру було зруйновано. У 1962 році на тому ж місці звели нову будівлю, що існує й донині.
Наразі у театрі функціонують такі майданчики: велика сцена театру, театр-кафе, сцена «Під дахом», сцена «Під сценою», «Сцена на сцені», деякі вистави показують просто неба – на сцені Лісового театру (база зеленого туризму «Чумацька криниця») та в нещодавно відкритому «Театральному дворику». 
Протягом сезону у театрі народжується від 10 до 16 прем’єрних вистав. Творчий склад із успіхом гастролює теренами нашої держави та великими просторами Європи.
Із 1999-го року до Херсона приїжджають десятки театрів із різних областей України та інших держав на Міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії».