Theatre.com.ua
УКР

А в Карпатах фіґлюють

Автор(и) Гержик Сергій
Дата прем'єри 2020-10-18
Кількість дій 1
Жанр закарпатська стендап-комедія
Мова вистави українська
Театр Закарпатський обласний театр драми і комедії
Місто Хуст
Постановники
Режисер-постановник Давидюк В’ячеслав
Сценографія Штефуца Василь
Художниця з костюмів Дорошенко Оксана
Музичне оформлення Волошин Марія
Керівник інструментального ансамблю Локотош Олександр
Звукорежисер Довганич Василь
Балетмейстер Кіш Валерій
Ролі та виконавці

Про виставу

Комедія здійснюється у сучасному форматі, створеному на стику різних жанрів та форм, легка для сприйняття. Тут одразу переплітаються кілька сюжетних ліній. Персонажі – вихідці з сільської місцевості різного соціального статусу. Багатії – багатіють з бідних десяту шкуру деручи. От і вирішив завзятий фіґляр-хитрун Цильо провчити панчуків, щоби допомогти побратимам по нещастю. Сюжет хвацько закручений, тому не відпускає увагу глядачів ні на мить. 
Постановка створює антураж колажу, зітканого зі шматочків сучасної та етнокультури, вправно з’єднаного канвою нетліюючого з роками народного гумору. Вистава покликана підняти настрій, збадьорити та звеселити у сумних реаліях буденності, адже, як стверджує один із героїв п’єси: "Що нам, Іване, лишається - лишень фіґлювати..."
Музичне оформлення складається з троїстих музик на сучасний лад із вкрапленнями дримби, які стають безпосередніми учасниками дійства, створюючи музику просто на очах у глядача. Персонажі весь час перебувають у русі: то втнуть закарпатського крученого, то затанцюють щось на кшталт «афро-джазу» під шалені ритми барабанів.
Стендап-комедією «А в Карпатах фіґлюють» театр прагне популяризувати закарпатську драматургію у контексті національної культури новітньої історії українського театру, спонукати до ознайомлення з етносом рідного краю, його діалектом, традиціями та звичаями, а також надати забутим творам нового звучання. Віриться, що подібні вистави знайдуть широке коло прихильників і посилять туристичну привабливість до нашого інтернаціонального регіону.

 

Відео

Афіші, програми