Theatre.com.ua
УКР

Закарпатський обласний театр драми і комедії

Область Закарпатська область
Місто Хуст
Адреса вул. Карпатської Січі, 22б
Засновник Закарпатська обласна рада
Організаційна форма комунальний
Дата заснування 2017
Телефон (098)59 94 124, (097) 96 69 004
Сайт teatr-khust.com.ua
E-mail oblteatrhust@ukr.net

Про театр

2017 року розпорядженням Закарпатської обласної адміністрації Закарпатський обласний театр драми та комедії (далі - Театр) було переведено з м.Мукачева у м.Хуст. Проте було передислоковано лише саму назву, а весь адміністративний і творчий штат залишився в Мукачеві, утворивши на місці Мукачівський драматичний театр.
Робота Театру у Хусті розпочалась практично з чистого аркуша. Виникла необхідність набрати за умовами конкурсу адміністративний, творчий та технічний персонал, проводити з новонабраними акторами студійну роботу, підібрати репертуар, реконструювати приміщення районного будинку культури та добудови цілого ряду приміщень за стандартами професіонального театру. 
Запросили для роботи з новоствореною трупою столичного режисера – засл.діяча мистецтв Сергія Архипчука. 
Паралельно з проведенням репетицій актори проходили сценічне навчання за програмою: «Майстерність актора», «Вокал і хоровий спів», «Ритміка та сценічний рух», «Історія театру» та «Сценічна мова». 
Першу прем’єру – музичну драму І.Котляревського «Наталка Полтавка» - було зіграно 17.02.2018року, що поклало початок відліку новоствореного театру (режисер-постановник – засл.діяч мистецтв Сергій Архипчук).
До головного акторського складу першої вистави «Наталка Полтавка» увійшов і основний адміністративний персонал: директор Василь Снітар (виконував роль Петра), заступник директора Анатолій Барна (Возний), керівник з організації глядача Мирослава Рибчук-Сливка (Наталка), завліт Олеся Чепелюк (Терпилиха), артист оркестру Олександр Анишинець (Виборний). Разом з театром утворився і театральний оркестр, до якого увійшло 10 місцевих музикантів.