Theatre.com.ua
УКР

Київський національний академічний Молодий театр

Область Київ
Місто Київ
Адреса вул. Прорізна, 17; 01001
Засновник Київська міська рада
Організаційна форма комунальний
Дата заснування 2 лютого 1979 р.
Телефон (044) 234 7389
Сайт molodyytheatre.com
E-mail molody-teatr@ukr.net

Про театр

У 1918 році в будинку по вулиці Прорізна, 17 видатним режисером, реформатором та теоретиком театру Лесем Курбасом була створена студія молодих акторів, яка отримала назву Молодий театр. Тогочасний Молодий театр проіснував недовго, лише два роки. У 1919 році Радянська влада націоналізувала і знищила Молодий театр.
У 1979 році наказом Міністерства культури УРСР було створено Молодіжний театр. 14 грудня відбувся перший збір трупи. Спочатку вистави театру гралися у БК «Метробуд» (вул. Прорізна, 8). Першу виставу  «… З весною я до тебе повернусь!» зіграли 26 квітня 1980 року. За кілька років Молодіжний театр переїхав на Прорізну, 17, а в 1995 році отримав назву Молодий. Таким чином було з'єднано розірваний історичний ланцюг часу, і Молодий театр Леся Курбаса відновив своє життя там, де і народився.
Сучасний Молодий – це пластичні перформанси, документальні вистави, участь у міжнародних фестивалях та конкурсах! Знані та улюблені актори – Олексій Вертинський, Тамара Яценко, Ірма Вітовська, Катерина Кістень, Дмитро Суржиков, Марк Дробот,  Лілія Ребрик, Олексій Тритенко та багато інших. Окрім основної та камерної сцен, в театрі працює мікросцена для режисерських та акторських дебютів. 
Особливість Молодого театру полягає в пошуках вічних тем, які хвилюють людей в усі часи. Молодий театр – для людей молодих душею!