Theatre.com.ua
УКР

Жайворонок

Автор(и) Ануй Жан
Дата прем'єри 2019-03-27
Кількість дій 2
Жанр дізнання на 2 дії
Мова вистави українська
Театр Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр
Місто Сєвєродонецьк
Нагороди Перемога в номінації «Акторська майстерність» (актриса театру Тетяна Мерзлякова за роль Жанни), ХХІ Міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії», м. Херсон, Україна, 19.05.2019
Участь у фестивалях ХХІ Міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії», м. Херсон, Україна, 19.05.2019
Постановники
Постановка та музичне оформлення Московченко Володимир
Сценографія та костюми Лубська Ірина
Пластика Рижкова Наталія (Луганськ)
Вокал Штомпель Дарина
Помічниця режисера Дорофєєва Альона
Переклад Ковальчук Валентина
Ролі та виконавці

Про виставу

В наші часи, коли все частіше клоуни претендують на звання політиків, театр звертається до середньовічної історії Франції, в якій були і духовні злети, і підступність, і любов до Батьківщини, і ганебна зрада.
Юна селянка, вставши на чолі французької армії, за рік змінила хід Столітньої війни між Англією і Францією. Переломною подією стало зняття облоги з Орлеана, солдати здобули ряд блискучих перемог і відвоювали частину Франції, захопленої англійцями. Однак багатьом прийшовся не до вподоби стрімкий злет дівчини з народу; ставши жертвою зради, вона потрапляє в полон до прихильників англійців і постає перед церковним судом і жорстоким вибором: відректися від того, що вона вважає істиною, - або померти.
Жанну Д'Арк, яка підняла народ на переможну боротьбу з окупантом, полонив та судить натовп комедіантів не здатних оцінити всю велич її подвигу. Одягаючи виконавців в історичні костюми, театр говорить про сьогодення, залишаючи глядачу самому дати відповідь на питання :"Хто є справжнім героєм? Той, хто при владі, чи проста людина, сповнена Віри?"

Афіші, програми