Theatre.com.ua
УКР

Запорізький академічний обласний театр ляльок

Область Запорізька область
Місто Запоріжжя
Адреса вул. Гоголя, 60; 69063
Засновник Запорізька обласна рада
Організаційна форма комунальний
Дата заснування 1939 р.
Телефон (061) 764-27-67
Сайт teatr-lyalyok.zp.ua
E-mail teatr-lyalyok-zp@ukr.net

Про театр

Театр ляльок  у Запоріжжі був заснований у 1939 році. За півтора року довоєнного творчого життя, під керівництвом  художнього керівника Н. Копп, були створені такі вистави: «По щучому велінню», «Золотий ключик», «Горбоконик», «Вовк та семеро козенят», «Кіт у чоботях», «Мийдодір». 
Під час війни 1941-1945 рр. діяльність театру припинялася. Після війни у грудні 1945 року театр відновив свою роботу, але працював без приміщення. Лише у 1948 році запорізькі лялькарі отримали невеликий зал і дві кімнатки.  
З 1951 по 1959 рік театр входив до складу Запорізької обласної філармонії. У цей час керівником трупи стає М. Лисов,поєднуючи в одній особі талант художника і режисера.
З 1970 року театр стає самостійною адміністративно-творчою одиницею під керівництвом директора О. Бураковського та головного режисера М. Лисова. За період 1982 – 1984 року директором театру працює М. Захаревич. Ним була поставлена вистава за п єсою К. Колоді «Пригоди Піноккіо».
У 1986 році театр отримує приміщеня колишнього міського палацу піонерів на 320 місць, де з успіхом працює і сьогодні. З 1999 року театр очолює директор-художній керівник, заслужений працівник  культури А. Колб. На даний час у репертуарі театру майже 50 вистав. Частина із них виконується лише на стаціонарі, частина вистав пристосована для виїздних майданчиків – шкіл, дитсадків, дитячих оздоровчих закладів. Головний режисер театру О. Лубенець.Починаючи з 2013 року ним поставлені такі вистави, як «Пригоди у чарівному лісі» (А.Пилипенка), «Микита Кожум`яка» (О. Олесь), «Мийдодір» (К. Чуковський), «Маленький принц» (А. Екзюпері), «Чарівні слова» (Довлетов В.) та інші.
У планах колективу – відкриття Бебі-театру. Підготовлена перша вистава «Чарівна галявина» (реж. Ніколаєв В.) для самих маленьких глядачів. 
Минулого року театр відзначив 80-річчя від дня заснування. 

Більше інформації

Публікції про театр у ЗМІ