Theatre.com.ua
УКР

#Викрадення Європи

Автор(и) Доричевський Олексій
Дата прем'єри 2017-07-04
Кількість дій 1
Жанр майже докуМентальна музична історія
Мова вистави українська
Театр Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка
Місто Київ
Постановники
Режисер-постановник, сценограф Май Андрій
Художниця по костюмах Маркуш Катерина
Хореографиня Семьошкіна Ольга
Музичне оформлення, художнє рішення світлового оформлен Май Андрій
Художник по світлу Шабетя Анатолій
Кононенко Андрій
Звукорежисерка Макарська Оксана
Відеоінженер Рожков Олександр
Ролі та виконавці
Призовник строкової служби Терновий Олег
Представник органів державної влади Завадський Дмитро
Представниця ЄС Хохлаткіна Олена
Осадча Ганна
Красива жінка, гречна Ярошенко Наталія
Красива жінка, палка Зінєвіч Віра
Мельник Ірина
Красива жінка, конкретна Міхіна Тетяна
Красива жінка, містична Добриніна Анастасія

Про виставу

Сьогодні вкотре думки кожного українця сповнені надіями та сподіваннями на глобальні зміни. Цього разу мрії та прагнення пов’язані із Європою. Яка вона? І де зараз ця Європа? Можливо, згідно давньогрецького міфу про викрадення прекрасної дочки фінікійського царя Агенора — Європи могутнім Зевсом, що заради коханої перетворився у бика, лестощами одурманив красуню, яка сіла на нього і поринула у далину, де лише море і синє небо. Згодом стала дружиною Зевса, народила йому трьох могутніх і мудрих синів. Можливо, вона й досі живе на далекому острові? Чи вже повернулася додому?
У виставі ви не зустрінетеся із красунею Європою. Натомість, режисер та драматург за підтримки Goethe-Institut в Україні об’їздили міста та села України, поспілкувалися із різними людьми, від трактористів до губернаторів областей, свої враження від зустрічей вони перетворили у театральне дійство. Яскравими засобами сценічної виразності автори разом із акторами лише відображають відчуття дійсності, той момент, де перетинається внутрішній світ художника і реальність. Вистава твориться зараз, тут, цієї миті. В ній, як у нашому житті, мрії тісно переплітаються із минулим, яке наздоганяє, не полишає, примушує прискіпливіше вгледітися в те, що на нас чекає у майбутньому. Реалії, завдяки фантазії режисера, перетворюються в образи, фантасмагорії, породжують асоціації, що провокують замислитися і визнати, що багато десятиліть наше існування було підпорядковане цінностям, які руйнували душі, знищували культуру, високу духовність нашої країни і кожного з нас.
Це вистава-мандри, що супроводжують нас ціле життя. Мандри, мета яких — знайти себе у часі, своє місце в цьому непростому світі, пошуки відповідей на вічні питання «хто ми?», «які ми?» і «якими ми маємо бути?» — і це залежить лише від кожного з нас.

 

Афіші, програми

Більше інформації

«Викрадення Європи»