Theatre.com.ua
УКР

Тернопільський академічний обласний театр актора і ляльки

Область Тернопільська область
Місто Тернопіль
Адреса вул. Січових стрільців, 15; 46001
Засновник Тернопільська обласна рада
Організаційна форма комунальний
Дата заснування 1 квітня 1980 р.
Телефон (0352) 52-49-55; 52-49-54
Сайт teatr.te.ua
E-mail teatr382@ukr.net

Про театр

1 квітня 1980 р. – створений Тернопільський обласний театр ляльок. Засновником театру і його першим директором став заслужений працівник культури України Юліан Кройтор, головним режисером – народний артист України Євген Ткаченко, головним художником – Лариса Воробйова.
1 листопада 1980 р. – відкриття першого театрального сезону виставою «Сембо» Ю. Єлісєєва в приміщенні нинішнього ПК «Березіль». 
1986 р. – відкриття стаціонарного приміщення театру. Ця подія стала другим народженням мистецького закладу. Театр отримав приміщення, де були створені всі необхідні умови і для глядачів, і для працівників театру.
1995 р. – прихід до театру досвідченого лялькаря Володимира Лісового на посаду головного режисера.
1997 р. – театр ляльок реорганізовано у Тернопільський обласний театр актора і ляльки.
1997 р. – посаду художнього керівника займає Іван Шелеп.
2002 р. – головним художником призначено Володимира Якубовського.
2006 р. – за вагомий внесок у розвиток театрального мистецтва, відродження національних традицій, високу артистичну майстерність наказом Міністерства культури і туризму України Тернопільському обласному театру актора і ляльки надано статус академічного.
У штаті театру 21 актор-льковод. Гордість театру – репертуар, який репрезентований різними за жанрами постановками як для дітей, так і для дорослих. Театр активно гастролює, бере участь у регіональних, всеукраїнських та міжнародних заходах і фестивалях, як в Україні, так і за кордоном.