Theatre.com.ua
УКР

Сторонні серед нас

Автор(и) Бушковськи Аарон
Дата прем'єри 2019-03-12
Кількість дій 2
Жанр драма
Мова вистави українська
Театр Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка
Місто Київ
Постановники
Режисер-постановник Ільченко Петро
Асистент режисера Яблонська Галина
Художниця-постановниця, художниця по костюмах Духовична Анна
Хореографиня Семьошкіна Ольга
Музичне оформлення Руденко Іван
Глухенька Анна
Театральне освітлення Кононенко Андрій
Головін Євген
Звукорежисер Дроздов Дмитро
Руденко Іван
Відеоінженер Рожков Олександр
Галай Микита
Ролі та виконавці

Про виставу

«Сторонні серед нас» є першопрочитанням п'єси сучасного канадського драматурга Аарона Бушковськи на українській сцені. Переклад з мови оригіналу на замовлення театру здійснив відомий перекладач Сергій Борщевський.
Вже сама назва є певною мірою символічною і розкриває головну ідею твору: у швидкоплинності нашого, такого прагматичного життя ми часто-густо проходимо повз ближніх своїх, не чуємо одне одного. У нас немає часу, а інколи і бажання, зупинитися, кожен, не помічаючи того, поступово байдужіє, а потім перетворюється на стороннього.
У п'єсі представлено різні покоління. В кожного з персонажів є своя «правда». Кожен зосереджений на власних проблемах в житті, що сповнене амбіціями, які існують, тягнуться роками. Самі ці нез'ясовані, «незручні», делікатні родинні теми та непорозуміння не дають можливості людям зробити крок на зустріч одне одному. Таким чином, зникають поняття милосердя, доброти і, врешті решт, зникає вічна категорія Любові. Людина перестає бути людиною і йде на неймовірні за своєю жорстокістю вчинки: спочатку зраджує найрідніших їй людей, наступним кроком є приниження гідності та методичне, щоденне, моральне вбивство.
Для постановочної групи на чолі з режисером-постановником Петром Ільченком, не важливо в якій країні відбуваються події, головним є аби людина не почувалася самотньою і ніхто з нас ніколи не опинився би сам на сам, серед ночі, просто неба, на зупинці… Як головні герої п'єси Габрієль та Майкл, які волею долі, віднайшли потрібні слова аби почути і зрозуміти один одного.
У виставі звучить Dignare Г. Ф. Генделя у виконанні дитячого хору "Дзвіночок".

 

Афіші, програми