Theatre.com.ua
УКР

Сірано де Бержерак

Автор(и) Ростан Едмон
Дата прем'єри 2020-12-23
Кількість дій 2
Жанр драма
Мова вистави українська
Театр Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка
Місто Київ
Постановники
Режисер-постановник Одинокий Юрій
Художник-постановник Друганов Олександр
Художниця Духовична Анна
Художниця з костюмів Рудюк Наталія
Пластичне вирішення Семьошкіна Ольга
Балетмейстер, сценічні бої Івлюшкін Павло
Звукорежисер Орлюк Артем
Пліса Олександр
Дроздов Дмитро
Художники зі світла Марчук Ярослав
Ваховська Ганна
Ролі та виконавці

Про виставу

Не можеш ти зрости, як дуб чи осокір, - 
Не вийся вколо них, у власну силу вір, 
І хоч зостанешся при вирості малому, 
Будь зобов'язаний собі лише самому... 
Сірано де Бержерак. Це ім’я не одне століття зачаровує своєю магнетичною харизмою, талантом Поета, непереборною вірою у довершеність світу, переможну силу людської порядності, гідності і чуттєвістю лицарського поклоніння її величності любові.
Завдяки класику французької літератури Едмону Ростану (1868-1918 рр.) з історією Сірано знайомий цілий світ. З грудня 1897 р.- першої прем’єри драми п’єса отримала всесвітню славу, була перекладена багатьма мовами. Мабуть, не існує актора, який би не мріяв втілити цей образ: поета, дуелянта, бретера, філософа. Відтворити всю силу гри розуму, пристрасті нерозділеного кохання, життя, сповненого пригод і дивовижного шаленства.
Якщо коли-небудь вам випаде нагода відвідати Францію і згадати ім’я Сірано, вам неодмінно повідають історію про реального Сірано – людину, яка прожила яскраве життя. Він також служив у королівський гвардії, полюбляв ризик, брав участь у Тридцятирічній війні. Отримавши поранення, зайнявся літературної діяльністю, оскільки з юності мав до неї неабиякий хист, відгострюючи своє перо на численних епіграмах. Його кар’єра літератора та філософа розпочалася блискавично. Він прожив лише 37 років, але встиг прославитися як поет, драматург та перший письменник-фантаст, створивши науково-фантастичний роман «Інший світ, або Держави та Імперії Луни».
І хоч цих двох Сірано роз’єднують сторіччя, вони навічно зв’язані Талантом і святою Вірою в гостроту людського розуму, який здатен відкривати інші світи, творити високу Поезію, Любити Життя і Кохати…

 

Відео

Афіші, програми