Theatre.com.ua
УКР

Севільський цирульник

Автор(и) Россіні Джоаккіно
Стербіні Чезаре
Дата прем'єри 2017-04-07
Кількість дій 2
Жанр комічна опера
Мова вистави українська
Театр Київський національний академічний театр оперети
Місто Київ
Постановники
Режисер-постановник Струтинський Богдан
Диригент-постановник Голубничий Сергій
Балетмейстер-постановник Прокопенко Вадим
Хормейстер-постановник Ярошенко Ігор
Художник з костюмів Левченко Ольга
Асистент балетмейстера Гречановська Анжела
Хормейстер Нестерук Сергій
Переклад Рильський Максим
Іваницька Яна
Ролі та виконавці
Фігаро Авдєєв Сергій
Гуменний-Петрівський Михайло
Альмавіва, граф Одринський Володимир
Погребний Анатолій
Чувпило Олександр
Бартоло, доктор медицини, опікун Розіни Тихонов Ігор
Розіна, вихованка Бартоло Арбузова Олена
Грегорчак-Одринська Галина
Базиліо, вчитель музики Харламов Олександр
Фіорелло, слуга Графа Курбанов Арсен
Амброджіо, слуга Бартоло Яцук Сергій
Басковський Кирило
Берта, стара служниця Бартоло Довбня Ганна
Доброноженко Любов

Про виставу

Доля «Севільського цирульника» тріумфальна. Йому судилося стати однією з кращих комічних опер в історії цього жанру. Сюжет багатий несподіваними поворотами, деякі моменти здаються вихопленими з життя, але не втрачають актуальності понад два століття! 
Опера «Севільський цирульник» написана автором у разюче короткий термін для новорічного карнавалу в Римі. Вистава писалася і репетирувалася майже одночасно.  Музична мова Россіні яскрава і самобутня. Мелодика автора, при всій її вокальній красі, узагальнює інтонації італійської побутової мови – жвавої, легкої і стрімкої.
За сюжетом прекрасна юна сирота Розіна вимушена жити у свого опікуна доктора Бартоло, від настирливості якого бідолашна дівчина не знає куди подітися. Старий мітить на чималий посаг Розіни, та й сам не проти згадати молодість і взяти красуню за дружину. Але серце юної дівчини зайняте іншим – молодим чоловіком, який до безтями закоханий в неї, щоправда вона про нього дуже мало знає. Він з’являється в костюмі скромного бакалавра, хоча насправді є багатим графом Альмавівою. Молоді люди ніяк не можуть зустрітися і поговорити – старий опікун постійно слідкує за красунею-вихованкою, відчуваючи загрозу з боку суперника.
Коханню графа Альмавіви і Розіни допомагає той, хто випадково з’явився поруч: цирульник Фігаро. Хитрістю і спритністю він знаходить можливість проникнути до будинку,  передати записку та «усунути» в потрібний момент доктора Бартоло.   Комедія завершується загальним примиренням.
Невичерпний гумор, мелодійна щедрість і віртуозний блиск вокальних партій, а ще стрімка динаміка сценічної дії  у постановці Національної оперети України  «Севільський цирульник». Тут гармонійно поєднані оперний вокал і вигадлива акторська гра. Веселий сюжет зіграли еклектично пов’язуючи ознаки минулого із сучасністю. Опера прославляє життєву активність і підприємливість, ніжні почуття закоханих та  висміює лицемірство.

 

Відео

Афіші, програми