Theatre.com.ua
УКР

Різниця

Автор(и) Вишневський Артем
Дата прем'єри 2012-06-26
Кількість дій 1
Жанр театр абсурду
Мова вистави українська
Театр Львівський авторський драматичний театр «Спірограф»
Місто Львів
Постановники
Режисер, художник з костюмів, сценограф Сендецький Андрій
Музичне оформлення Гаврилович Сергій
Ролі та виконавці

Про виставу

Вистава за п’єсою сучасного українського драматурга Артема Вишневського грається на камерній сцені. Сприйняття твору –  неоднозначне, оскільки важливим моментом цієї п’єси є гра слів, які можна оцінити лише під час безпосереднього огляду дійства. Відображення жахливих подій сумного минулого і безглуздої дійсності.
Наше сьогодення не набагато різниться від реалій вже пережитого. Драматизм полягає у соціальному «дальтонізмі», який влаштовує теперішню владу країни аналогічно як її попередницю. «Темними» і заклопотаними людьми легше керувати, адже вони мають власні вкрай гострі питання, які самотужки намагаються вирішити (побут, здоров’я, безпека, освіта тощо), а «політична еліта» та «можновладці», гадаючи що «тримають Бога за ноги», намагаються усіляко створювати чергові надумані «питання», якими були б зайняті громадяни. А можливо, це сумний факт з буття людства в цілому, а не лише України?
Для пересічного інтелектуала постановка вкрай депресивного і філософського твору є мірою розуміння гнітючої раціональності та суті соціуму. Для «служителів народу» п’єса є показником того, що серед громадян усе ж є підсвідоме розуміння реальності, над якою вони так старанно  працюють.

 

Афіші, програми