Theatre.com.ua
УКР

Потрібен брехун

Автор(и) Псафас Дімітріс
Дата прем'єри 2016-09-23
Кількість дій 2
Жанр музична комедія
Мова вистави українська
Театр Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр
Місто Сєвєродонецьк
Постановники
Постановка та музичне оформлення Московченко Володимир
Сценографія та костюми Лубська Ірина
Хореографія Сєрєкова Ірина
Вокал Тимко Тетяна
Композиторка Гончарук Олена
Аранжування Браташ Артем
Тексти пісень Пліс Тетяна
Помічник режисера Мерзляков Євген
Ролі та виконавці
Тимофій Хвездюк, депутат Шербул Іван
Емма, його дружина Леміш Анастасія
Тарас Панько, брехун Благий Володимир
Василь, охоронець Мерзляков Євген
Ангеліна, друкарка Адначева-Пономаренко Анастасія
Андре, друг Хвездюків Грошев Ярослав
Петренко, різник на базарі Михайлов Олександр
Солодка Киця, артистка кабаре Штомпель Дарина

Про виставу

П’єса грецького драматурга Димитріса Псафаса «Потрібен брехун» була написана в середині минулого століття і вже тоді користувалася успіхом в усьому світі. Події, які розгортаються в ній могли трапитись в будь-який час в будь-якій країні, а їхня сатирична гострота, по-всьому, залишиться актуальною ще надовго.      Це  дало можливість режисеру-постановнику відтворити сюжет у  знайомих українцям реаліях і змінити прізвища персонажів. Вийшов веселий каламбур, побудований на суцільній брехні, яка останнім часом здебільшого накопичується в усіх ланках політичної системи: обіцянки депутатів, неправдиві матеріали в ЗМІ, виснаження державної казни з метою особистої наживи та багато іншого. 
Професія політика давно вже стала синонімом брехні. Тож, обіцянки в дусі: «сліпі прозріють, глухі почують, старі омолодяться і будуть жити вічно» стають характерними для одного з  головних героїв –  новоспеченого депутата парламенту, що «заслужив» своє місце купою обіцянок. Пройшли вибори, і довірливий народ, якому такий діяч наобіцяв «золоті гори» починає вимагати свого, відволікаючи від мирного спочивання на лаврах слави! Тепер йому не вистачає тільки людини, яка б всім обіцянкам надала красивої й переконливої форми. Необхідний помічник з особливих доручень! Потрібен БРЕХУН!
Отже – ВІН!!! Професіонал політичної та медіа сфери! Може вигадати  море в Сахарі і посуху в Антарктиді! Його виступи – блискавичні, сенсаційні, а, головне – переконливі!  Цей вихор залишає по собі тільки схвальн і відгуки тих, хто повівся на його обман! «Я, брехун з талантом, вірю в те, що я брешу», - і в цьому його головний успіх! Але  з’являється другий гравець…
ВОНА??? … Молода дружина народного обранця! Чарівна, розумна, сексуальна, а, головне, брехлива, як сто чортів!  Палке кохання? Чи весела гра? Для неї брехня – не професія,а, скоріше хобі, але вона робить свою справукуди хитрішими і витонченішими методами.
Люди, які володіють талантом «обвести навколо пальця» кого б то не було, під час забувають: якщо весь час брехати, то тобі вже ніхто не повірить. Навіть якщо ти будеш щирий як ніколи!

 

Афіші, програми