Theatre.com.ua
УКР

Поминальна молитва

Автор(и) Горін Григорій
Шолом-Алейхем
Дата прем'єри 2019-09-11
Кількість дій 2
Жанр драма
Мова вистави українська
Театр Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка
Місто Київ
Постановники
Режисер-постановник Чирипюк Дмитро
Данченко Сергій
Сценограф Лідер Данило
Відповідальний за поновлення художнього оформлення Александрович-Дочевський Андрій
Художник Глейзер Михайло
Поновлення костюмів, художниця по костюмах Духовична Анна
Композитор Глуз Михайло
Музичний керівник Гданський Володимир
Балетмейстер Каменькович Борис
Ролі та виконавці
Тев'є Бенюк Богдан
Голда Дворянин Ірина
Лазова Поліна
Цейтл Косолапова Світлана
Рула Анастасія
Годл Кришталь Тетяна
Снігур-Храмцова Ганна
Хава Кузь Дана
Легейда Дар’я
Бейкла Підгора Орися
Менахем Гнатюк Анатолій
Задніпровський Назар
Федір Шаран Іван
Шпегун Павло

Про виставу

І знову над сценою франківців спалахне мільярдами зірок Чумацький шлях. Знову з'явиться із своїм візком Тев'є і почнеться розмова з Богом довжиною в життя про вічні категорії віри та надії, пошуки досконалості світу та сенсу Буття…
В історії кожного театру є знакові вистави, за якими прийдешні покоління звіряють свої мистецькі прагнення та уподобання. Для франківців однією з таких вистав багато років була вистава «Тев'є-Тевеля» за мотивами творів Шолом-Алейхема, п'єса Григорія Горіна.
Понад двадцять років тому молодий режисер Дмитро Чирипюк привіз зі стажування у московському театрі «Ленком» п'єсу Григорія Горіна та музику Михайла Глуза до вистави «Поминальна молитва». Так розпочалася його спільна робота з художнім керівником Сергієм Володимировичем Данченком над постановкою. Цікавим є маловідомий факт: сьогоднішній виконавець ролі Тев'є – Богдан Бенюк тоді був призначений на роль Тев'є поруч із Богданом Ступкою. Але на той час для актора ближчим виявився образ Мотла-кравця, який він з успіхом виконував декілька років поспіль. 
На початку 100го ювілейного сезону вже досвідчені митці режисер-постановник Дмитро Чирипюк та виконавець ролі Тев'є Богдан Бенюк вирішили презентувати глядачам поновлену версію вистави «Тев'є-Тевель», в якій зустрінуться франківці різних поколінь: і ті, які грали у попередній версії вистави, і ті, які доторкнуться до цього твору вперше.

...Тягне свій візок з молоком анатівський молочник Тев'є, розмірковуючи над такими звичними для кожної простої людини проблемами: як навести лад у великій родині, як зробити так, щоб п'ять дочок видати заміж за порядних людей, як заробити побільше грошей, від яких залежить існування. 
Різних людей зустрічає герой на своєму шляху, по різному складаються їхні долі. Зустріч з київським студентом Перчиком, якого Тев'є приводить у свою сім'ю, закінчується від'їздом дочки Годл до далекого Сибіру, куди заслано її чоловіка-студента. Старша дочка Цейтл після невдалого сватання за м'ясника Лейзера, виходить за бідного, але рідного за натурою Тев'є кравця Мотла. Хава, найулюбленіша дочка Тев'є, поєднує свою долю з російським хлопцем Федором. І батько знов звертається до єдиного свого порадника — Бога, чекаючи надії на краще. Сподівання розбиваються одне за одним, але Тев'є, великий мрійник з Анатівки, навіть після смерті дружини, тримаючи в обіймах маленьку онуку Голду, оповідає їй про закономірність й логічність життєвого кола. 
Ідея бажаного та недосяжного проходить крізь всі події вистави, яка вирішена в трагікомічному жанрі, де крізь сльози лунає сміх, де є місце гумору, дотепності. І, звичайно, колоритній музиці, без якої також не обходиться життя...

Афіші, програми