Theatre.com.ua
УКР

Незгідний та нескорений

Автор(и) Добрунова Анжеліка
Дата прем'єри 2017-05-05
Кількість дій 1
Жанр рапсодія для театру
Мова вистави українська
Театр Донецький академічний обласний драматичний театр (м. Маріуполь)
Місто Маріуполь
Постановники
Сценарій, постановка і музичне оформлення Добрунова Анжеліка
Сценографія Шишкіна Анастасія
Хореографія Кабакова Людмила
Ролі та виконавці
Людина-в'язень (Учитель) Мусієнко Сергій
Людина-однодумець (Політв’язень) Верещак Олексій
Людина системи (Суддя, Наглядач, Лікар) Забогонський Сергій
Людина майбутнього (Школярка) Добрунова Наталя

Про виставу

Вистава присвячена пам’яті нашого видатного земляка Олекси Тихого – педагога, мовознавця, правозахисника і громадського діяча, одного з засновників Української Гельсінкської групи.
Олекса Іванович Тихий народився 27 січня 1927 р. на Донеччині, на хуторі Іжевка біля Дружківки. Працював шкільним вчителем, завучем. Був двічі засуджений «за антирадянську агітацію та пропаганду».  Брав активну участь в правозахисних діях ув'язнених. Загинув 5 травня 1984 р. у Пермській в’язничній лікарні. У 1989 р. його прах був перепохований на Байковому кладовищі в Києві поряд з прахом Василя Стуса та Юрія Литвина.
Перший показ цієї вистави відбувся 5 травня 2017 р. на батьківщині Тихого, у Дружківці, у рамках пам’ятних заходів до 33-ї річниці з дня його мученицької смерті.
 «Я – для того, щоб жив мій народ, щоб підносилась його культура, щоб голос мого народу достойно вів свою партію в багатоголосому хорі світової культури. Я – для того, щоб мої земляки-донбасівці давали не лише вугілля, сталь, прокат, машини, пшеницю, молоко та яйця. Для того, щоб моя Донеччина давала не тільки уболівальників футболу, учених-безбатченків, російськомовних інженерів, агрономів, лікарів, учителів, а й українських спеціалістів-патріотів, українських письменників, українських композиторів та акторів…»

Афіші, програми