Theatre.com.ua
УКР

Лунаса

Автор(и) Фріл Брайан
Дата прем'єри 2019-10-18
Кількість дій 2
Жанр танці на свято врожаю
Мова вистави українська
Театр Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка
Місто Київ
Постановники
Режисер-постановни Приходько Андрій
Художниця-сценографиня, художниця по костюмах Погребняк Марія
Хореографиня Семьошкіна Ольга
Художник по світлу Марчук Ярослав
Звукорежисер Наталушко Павло
Музичне оформлення Карпенко Сусанна
Постановник номера ірландського танцю Бідний Віктор
Інженер відеоряду Рожков Олександр
Драгунов Валентин
Ролі та виконавці

Про виставу

З щирою ніжністю і щемом від імені героя Майкла автор розповідає про життя своєї родини: матір, її сестер, дядька та вічного мандрівника, мрійника батька.
Дія відбувається у 1936 році, у переддень Свята Лунаси  - свята родючості, продовження роду, урочистий початок збору врожаю. Першого серпня родини у повному складі виходили на поля, аби поласувати першими плодами, влаштувати бенкет просто неба, повеселитися та потанцювати. Подібним святом у нас є Медовий та Яблучний Спас (Свято Преображення Господнього).
Вистава «Лунаса», танці на свято врожаю на одну дію, створена режисером-постановником Андрієм Приходьком за п'єсою ірландського класика ХХ століття Брайана Фріла «Танці на Луназу» (1929-2015), яка через рік після написання у 1991 році отримала чимало літературних та мистецьких нагород, серед яких: Премія Лоренса Олів'є та Нью-Йоркська Премія Тоні.
Серед створених автором п'єс, а їх за всю кар'єру написано та поставлено 24, на багатьох сценах Ірландії, Великобританії, Америки, п'єса «Танці на Луназу», окрім вишуканих художніх якостей, цікава ще й тим, що вона побудована на автобіографічному матеріалі.

 

 

 

 

 

 

 

Афіші, програми