Theatre.com.ua
УКР

Ліс

Автор(и) Островський Олександр
Дата прем'єри 2015-10-15
Кількість дій 2
Жанр комедія
Мова вистави українська
Театр Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка
Місто Київ
Нагороди Олена Хохлаткіна лауреат Премії «Київська Пектораль» у номінації «Краща жіноча роль другого плану» за роль Уліти, м. Київ, 2016р.
Постановники
Режисер-постановник Богомазов Дмитро
Художник-сценограф та художник по костюмах Друганов Олександр
Асистент художника Богомазов Петро
Композитор Кохановський Олександр
Музичне оформлення та звукорежисер Власюк Віктор
Режисер з пластики Скляренко Олексій
Художниця по світлу Ваховська Ганна
Головань Катерина
Художник по світлу Марчук Ярослав
Ролі та виконавці
Аксінья Данилівна (Аксюша) Баша Ксенія
Косолапова Світлана
Раїса Павлівна Гурмижська Сумська Наталія
Геннадій Нещасливцев Хостікоєв Анатолій
Аркадій Щасливцев Баша Василь
Євгеній Аполонович Мілонов Чернов Дмитро
Ніколаєнко Володимир
Терновий Олег
Уар Кирилович Бодаєв Шах Євген
Коляда Володимир
Карп Зубков Олексій
Уліта Міхіна Тетяна
Хохлаткіна Олена

Про виставу

П'єса «Ліс» (1870) – третє звернення театру до спадщини класика світової драматургії Олександра Миколайовича Островського (1823-1886). У 1946 році була поставлена п'єса «Остання жертва», у 1948 – «Без вини винуваті».
Дія п'єси «Ліс» відбувається в маєтку доброчесної вдови Раїси Павлівни Гурмижської. Після смерті чоловіка, на її плечі лягли турботи управління маєтком, хазяйством, лісом. Крім того вона прийняла до себе свою небогу Аксюшу, опікується сином своєї колишньої подруги, збіднілим юнаком Олексієм Булановим… Гурмижська збирається одружити Олексія і Аксюшу, та раптова новина від служниці Уліти, про те, що Олексій – закоханий в іншу - кардинально міняє плани вдови. Адже «інша» – то сама Гурмижська!
А тут, ще й звідки не візьмись – погостювати приїжджає небіж Раїси Павлівни, якого вона не бачила більше 15 років, що може завадити новим планам Гурмижської…
Для режисера-постановника Дмитра Богомазова у створенні сценічної версії відправною точкою стала відверта театральність. Адже Островський - «яскравий акторський автор», який дає можливість створення неординарних характерів. До того ж, у п'єсі одними з головних персонажів є актори. Саме вони, розігруючи оточення, переводять сюжет з трагедійної площини у комічну. Ці благородні лицарі сцени примушують дійових осіб стати безпосередніми учасниками їхнього спектаклю, їхньої гри, яка ламає систему сталих правил і дарує людині свободу, здатність дивуватися, закохуватися, бути самим собою.

 

Афіші, програми