Theatre.com.ua
УКР

Коріолан

Автор(и) Шекспір Вільям
Дата прем'єри 2018-12-25
Кількість дій 2
Жанр драма
Мова вистави українська
Театр Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка
Місто Київ
Нагороди Театральна премія «Київська пектораль» (2019) у номінаціях: «За кращу режисерську роботу» та «За кращу драматичну виставу»; Нагороди VIII Міжнародної Премії Театральної Академії (Китай, 2019) у чотирьох номінаціях, серед яких «Краща чоловіча роль» та спеціальна відзнака за «Кращу виставу»; ІІ Всеукраїнський театральний фестиваль-премія «ГРА» (2019) – перемога в номінаціях: «Краща чоловіча роль», «Краще пластичне вирішення» та «Краща сценографія».
Участь у фестивалях Міжнародний театральноий фестиваль МІТЕМ, м. Будапешт, Угорщина, квітень 2019 р.; Шекспірівськоий фестиваль, м. Гданськ, Польща; ІІ Всеукраїнський театральний фестиваль-премія «ГРА» (2019), м. Київ, Україна.
Постановники
Режисер-постановник Богомазов Дмитро
Режисер Самінін Андрій
Художник-сценограф, художник по костюмах Богомазов Петро
Хореограф Бусько Олексій
Композитор Кохановський Олександр
Звукорежисер Кришталь Олександр
Наталушко Павло
Художник по світлу Марчук Ярослав
Художниця по світлу Ваховська Ганна
Ролі та виконавці
Кай Марцій, згодом Коріолан Рибалевський Дмитро
Форманчук Олександр
Мененій Агріппа, друг Коріолана Бенюк Богдан
Сіціній Велут, народний трибун Калантай Сергій
Ступка Остап
Юній Брут, народний трибун Задніпровський Назар
Шаран Іван
Коміній, полководець у війні проти вольсків Баша Василь
Стальчук Олег
Волумнія, мати Коріолана Сумська Наталія
Віргілія, дружина Коріолана Кошкіна Марина
Рула Анастасія
Сенатор Риму 1-ий Коляда Володимир
Мазур Василь

Про виставу

Трагедія «Коріолан» – історія злету і падіння легендарного давньоримського полководця, сюжетну основу для якої Шекспір запозичив із «Порівняльних життєписів» давньогрецького історикаПлутарха. У п'єсі є і гостра політична драма, і драма сімейних відносин, і внутрішня трагедія однієї людини. Її герой – Кай Марцій, уславився своїми подвигами у війні з ворогами римлян – вольсками. Після завоювання столиці вольсків міста Коріоли за бойові звитяги він отримав прізвисько Коріолан.
Повернувшись з перемогою додому доблесний воїн йде у «велику» політику – у консули Римської республіки. Але у політичних баталіях незламний і непохитний герой, що звик перемагати ворогів у відкритому бою, виявився вразливим у своїй силі: відвертий, прямодушний і безкомпромісний Коріолан не здатний на обман і хитрощі. Внаслідок політичних маніпуляцій, замість шани і визнання мужній воїн проголошується ворогом народу і отримує від римлян вирок – довічне вигнання. Розлючений Коріолан залишає місто, в бажанні помстися він об'єднується зі своїми колишніми ворогами – вольськами й веде їх армію на Рим. Але напередодні вирішального штурму Коріолан, зворушений благаннями матері, відмовляється від остаточного знищення Риму та платить за цей свій вибір власним життям.

 
Відео

Афіші, програми