Theatre.com.ua
УКР

Київський академічний театр ляльок

Область Київ
Місто Київ
Адреса вул. Грушевського, 1-а; 01001
Засновник Київська міська рада
Організаційна форма комунальний
Дата заснування 27 жовтня 1927 р.
Телефон (044) 278-05-66
Факс (044) 278-05-66
Сайт akadempuppet.kiev.ua
E-mail puppettheatre@ukr.net

Про театр

Один з найстаріших професійних театрів ляльок України. Заснований у 1927 році творчим дуетом режисерів Олександра Соломарського та Ірини Дєєвої на базі Київського театру юного глядача імені І. Франка. Театр має багатий творчий доробок. Репертуар представлений великою кількістю вистав, в яких використовуються різні системи театральних ляльок.
Сьогодні в репертуарі театру більше 40 вистав для дітей та дорослих, а також для сімейного перегляду. У своїй творчості театр успішно поєднує високі традиції театру ляльок з новаторськими пошуками та сценічними експериментами. Свої вистави театр презентував на престижних фестивалях Австрії, США, Перу, Канади, Словаччини, Японії, Південної Кореї, Польщі, Болгарії, Білорусії, Росії, Туреччини, Туркменістану, Китаю.
Починаючи з 1991 року на базі театру проводиться Міжнародний фестиваль театрів ляльок. У фестивалях брали участь провідні театри ляльок Бельгії та Австрії, Канади та Словаччини, Фінляндії та Японії, Китаю, Швеції та інших країн. 30 жовтня 2002 року Рішенням Колегії Міністерства культури і мистецтв України за вагомий внесок у розвиток українського театрального мистецтва Київському державному театру ляльок надано статус академічного.
З 2017 року відновив свою роботу фестиваль театрів ляльок на базі Київського академічного театру ляльок. Присвячений 90-річчю театру, фестиваль отримав назву Київський міжнародний фестиваль театрів ляльок «pUp.pet». Щороку фестиваль об'єднує лялькарів з щонайменше 15 країн світу. 

Київський академічний театр ляльок це потужна творча команда, ініціативне керівництво, колектив однодумців, які присвятили своє життя мистецтву театру ляльок!