Theatre.com.ua
УКР

Кармен

Автор(и) Сітаж Єжи
Зайкаускас Лінас
Дата прем'єри 2019-11-07
Кількість дій 2
Жанр трагедія кохання
Мова вистави українська
Театр Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр
Місто Сєвєродонецьк
Постановники
Постановка та музичне оформлення Зайкаускас Лінас
Сценографія та костюми Місюкова Маргарита
Хореографія Сєрєкова Ірина
Помічниця режисера Яковенко Ольга
Переклад Трошин Сергій
Ролі та виконавці

Про виставу

Близько двох століть митців усього світу загадково вабить і спонукає творити образ фатальної жінки, яка сповнює простір навколо себе коханням – пристрасним і згубним, омріяним і недосяжним.

У своїй п'єсі «Кармен» литовець Лінас Маріюс Зайкаускас та поляк Єжи Сітаж відійшли від прозаїчності першоджерела Проспера Меріме та піднесеної романтизації Жоржа Бізе. Змальовуючи  відомих героїв, вони заглибились у психологічні нюанси їхніх вчинків і перенесли дію в наш час.

Кармен – азартна і пристрастна натура – занадто любить життя, вимагає віднього неможливого і не хоче миритись з таким як є.Дотримання формальних вимог і правил, прихильність заведеним порядкам –  не для неї.

В гонитві за любов’ю, бажанням пережити й відчути її справжню, Кармен не встигає насолодитись нею, подарувати її в повній мірі своєму партнеру, зробити приємне й винагородити його своєю увагою. Балансуючи на лезі ножа, не стримуючи почуттів, вона мріє бути іншою, заздрить іншим жінкам, але може бути тільки собою – з жагою до життя, але без шансів стати щасливою.

Трагічна історія Кармен, перенесена відомим європейським режисером і співавтором п’єси в сучасні умови, може здатись глядачеві надто реалістичною, але буде не менш цікавою ніж безсмертні творіння класиків.

 

Афіші, програми