Theatre.com.ua
УКР

І все-таки я тебе зраджу

Автор(и) Неждана Неда
Дата прем'єри 2017-02-11
Кількість дій 1
Жанр фантазія на 1 дію
Мова вистави українська
Театр Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр
Місто Сєвєродонецьк
Нагороди Диплом лауреата ХІХ Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії» в номінації «Найкраща жіноча роль другого плану» (актриса Христина Ігнат за роль Лесі), м. Херсон, 2017 р.
Участь у фестивалях ХІХ Міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії», м. Херсон, Україна, 23.05.2017 р.; VI Всеукраїнський театральний фестиваль «Чеховфест», м. Суми, Україна, березень 2018 р.; ІІІ Фестиваль сучасної української драматургії "ДНІПРО.ТЕАТР.UA", м. Дніпро, Україна, 03.06.2019 р.
Постановники
Постановка та музичне оформлення Золотоверха Вероніка
Сценографія та костюми Лубська Ірина
Пластика Рижкова Наталія (Луганськ)
Відео Богдан Володимир
Помічниця режисера Яковенко Ольга
Ролі та виконавці

Про виставу

Дочкою Прометея називають геніальну письменницю Лесю Українку за її  слово, сповнене волелюбності й оптимізму, за силу духу і романтичність її непересічної особистості,  адже перемагаючи постійний біль, вона мужньо вела «тридцятилітню війну» з невиліковною хворобою і творила.
Саме про неї написала п’єсу біографічного типу сучасна українська поетеса, драматург, культуролог, арт-критик, перекладач і журналіст Неда Неждана.  Її постмодерна імпровізація на тему особистого життя Лесі Українки руйнує стереотип пам’ятника і створює новий образ. 
«…Сьогоднішній сюжет — про любов і зраду, про болюче щастя найсамотнішої людини — генія, про солодку принаду талановитої і безталанної жінки. Наша п’єса про іншу Лесю — земну, живу, лукаву…». На долю цієї жінки випали складні фізичні та духовні випробування. «Одна мрія була зруйнована: музика зачинила перед нею свою браму і не лишила вибору — писати  чи не писати. Але іншамузика — почуттів, тонких порухів душі, зосталася з нею». Три земні коханняЛесі – як три перетворення духу за Ніцше, проте усім вона зраджує із найсильнішою любов’ю – невідомим... А паралельно до майже реальних сцен – сни і фантазії у супроводі напівінфернальних сил у масках Арлекіна і П’єро.
У п’єсі використано цитати з книги «Так казав Заратустра» Ф. Ніцше та творів Лесі Українки. Музичний супровід вистави складаютьінструментальні твори сучасних композиторів та автентичні пісні у виконанніМар’яниСадовської.

 

Афіші, програми