Theatre.com.ua
УКР

Харківський академічний театр музичної комедії

Область Харківська область
Місто Харків
Адреса вул. Благовіщенська, 32; 61052
Засновник Харківська обласна рада
Організаційна форма комунальний
Дата заснування 15 липня 1929 р.
Телефон (057) 712-28-06
Сайт operetta.kharkiv.ua
E-mail muz.com@ukr.net

Про театр

Історія Першого державного театру музичної комедії в Україні та єдиного на Слобожанщині почалася, в столиці України - Харкові - 1 листопада 1929 року прем’єрою оперети Жака Оффенбаха «Орфей у пеклі».
Це один з трьох театрів музичної комедії в Україні, носій традицій української музичної культури, який сприяє розвиткові театрального мистецтва країни.
Саме цей колектив вперше в світі здійснив реформу репертуару, яка вплинула на подальший розвиток українського театру. Головним досягненням колективу театру є створення нових українських музичних комедій, оперет, мюзиклів, рок-опер, музичних казок і балетів. Саме тут з’явилися вистави: «Сорочинський ярмарок», «Весілля в Малинівці», «Майська ніч», які сьогодні увійшли в золотий фонд українського мистецтва.
У 2009 році Харківська обласна рада нагородила колектив театру знаком «Слобожанська слава».
В репертуарі театру найкращі оперети, мюзикли, рок-опера, музичні комедії, музичні казки, балет-казка та яскраві концерти і бенефіси, які йдуть українською та російською  мовами.
Сьогодні Харківський академічний театр музичної комедії перетворився в театрально-музичний осередок, на базі якого працюють Оперна студія Харківського національного університету мистецтв імені І.П. Котляревського та дитяча театральна студія «Арісто».
Активна творча і культурно-просвітницька діяльність, духовний розвиток молоді, давно стали візитною карткою нашого колективу, який не тільки зберігає, але і розвиває кращі національні та світові традиції музичного театру.