Theatre.com.ua
УКР

Графиня Маріца

Автор(и) Іваницька Яна
Кальман Імре
Дата прем'єри 2016-07-11
Кількість дій 2
Жанр оперета
Мова вистави українська
Театр Київський національний академічний театр оперети
Місто Київ
Нагороди «Краща музична вистава» за версією Театральної премії «Київська пектораль» 2016 року. Заслужений артист України Арсен Курбанов, виконавець ролі Коломана Зупана – лауреат Театральної премії «Київська пектораль» 2016 року за краще виконання чоловічої ролі другого плану.
Постановники
Режисер-постановник Струтинський Богдан
Диригент-постановник Литвиненко Святослав
Балетмейстер-постановник Прокопенко Вадим
Хормейстер-постановник Ярошенко Ігор
Художник-постановник Білозуб Олександр
Художниця з костюмів Давиденко Ірина
Асистентка балетмейстера Скуба Наталія
Диригент Дідок Сергій
Ролі та виконавці

Про виставу

Лібрето – Яна Іваницька (за мотивами творів Юліуса Браммера, Альфреда Грюнвальда)
Оперету «Графиня Маріца» називають «угорською рапсодією» завдяки численним мелодіям чардашу та угорським мотивам. На сцені Національної оперети України «Графиня Маріца» представлена в новій інтерпретації: змінено лібрето, використано абсолютно новий поетичний текст музичних номерів, додано окремі сцени, відкрито купюри оригінального, кальманівського клавіру, введено балетний дивертисмент.
Нова сценічна версія «Графині Маріци» надзвичайно динамічна, наближена до сучасного глядача. «Ми маємо грати про наше сьогодення, бо в театрі не може бути неактуальних фраз» — сказав режисер-постановник на першій же репетиції. 
Втім, незважаючи на те, що герої обговорюють цілком «гарячі» проблеми інфляції, девальвації, оптимізації та економічних реформ, глядач поринає у вишуканий світ дворянського життя, прикрашений понад 350-ма розкішними костюмами, створеними для постановки. Угорське «коріння» оперети підкреслює і сценографія, в якій домінує магічний синій колір всесвітньої злагоди, котрий часто зустрічається в народних костюмах Угорщини. У декораціях використані теми угорської вишивки та знаменитого австрійського модерну. У сцені «Орфеуму» хореографічний дивертисмент представлений як своєрідний угорський канкан.
Музика «Графині Маріци» – це низка визнаних часом шлягерів, водночас вона надзвичайно складна для виконання. Величезний діапазон сольних номерів, розгорнуті масові фінали, що не поступаються оперним. Після створення цієї оперети Імре Кальман зізнався: «Найскладніше  писати оперету після «Графині Маріци»!

 

Відео

Афіші, програми