Theatre.com.ua
УКР

Гедда Ґаблер

Автор(и) Ібсен Генрік
Дата прем'єри 2015-06-04
Кількість дій 2
Жанр трагіфарс
Мова вистави українська
Театр Дніпровський національний академічний український музично-драматичний театр ім. Т. Г. Шевченка
Місто Дніпро
Постановники
Режисерка-постановниця Айше Діана
Художник-постановник Друганов Олександр
Хореографиня Соловйова Юлія
Перекладачка Грінченко Наталія
Ролі та виконавці
Гедда Ґаблер Тафі Наталія
Йорген Тесман Гунькін Віктор
Юліанна Тесман Петровська Оксана
Теа Ельфстед Медяник Ірина
Суддя Брак Чернявський Михайло
Ейлерт Левборг Крачковський Василь
Служниця Берта Лоза Тетяна

Про виставу

Вистава “Гедда Ґаблер” – це експериментальний проект постановчої київської групи в особі Діани Айше (режисер-постановник), Олександра Друганова (художник-постановник), дніпропетровського балетмейстера Юлії Соловйової та акторської команди театру Шевченка. Ця вистава є спробою поєднати класичний твір, роботу талановитих академічних акторів та принципово новий погляд на театр і постановчий процес. Дивує як форма, так і зміст – інша форма акторської гри, елементи перформансу у виставі, захоплююче красива сценографія, відеоряд, робота з пластикою. Все це є результатом натхнення, яке подарував команді дивовижний і загадковий текст п’єси.
Генрік Ібсен – норвезький драматург, відомий у всьому світі як один з найсуперечливіших і глибоких авторів.  Його п’єса “Гедда Ґаблер” є своєрідним жіночим варіантом Гамлета,  в якому головна героїня дивує екстравагантністю та жорстокістю. На сцені ви побачите історію-загадку, в якій кожний крок героїв мотивується прихованими причинами. Сюжет розгортається на тлі невдалого шлюбу героїні та її зустрічі з минулим в обличчі талановитого науковця Ейлерта Левборга. Перед нами постають два дні у пошуках щастя, сповнені інтриг, одкровення, брехні та пристрасті.
Гедда Ґаблер – це більше, ніж персонаж, вона є уособленням свого часу,
Головна героїня, так як і п’єса вцілому, досліджує Зло як явище. Звідки воно виникає? Хто винен? Де порятунок? Гедда Ґаблер – це всі ми, люди, що блукають у темряві і сподіваються знайти сенс.

Афіші, програми