Theatre.com.ua
УКР

Дванадцята ніч, або Як собі хочете

Автор(и) Шекспір Вільям
Дата прем'єри 2018-03-31
Кількість дій 2
Жанр комедія оманливості почуттів
Мова вистави українська
Театр Чернівецький академічний обласний український музично-драматичний театр ім. Ольги Кобилянської
Місто Чернівці
Участь у фестивалях ХІІІ фестиваль комедії «Золоті оплески Буковини», м. Чернівці, 2018 р.; Всеукраїнський театральний фестиваль «Starytskyi Theatre Fest-2019», м. Хмельницький, 2019 р.; Всеукраїнський театральний фестиваль «Коломийські представлення», м. Коломия, 2018 р.
Постановники
Режисер-постановник, музичне оформлення Гусаков Дмитро
Художниця-постановниця Руденко-Краєвська Наталія
Балетмейстерка Циба-Божеску Марія
Художник по світлу Калінін Володимир
Звукорежисер Рошка Сергій
Переклад Рильський Максим
Ролі та виконавці
Орсіно, герцог Іллірійський Циганок Андрій
Себастьян, молодий дворянин Піта-Сава Марина
Коновей Оксана
Антоніо, капітан корабля, друг Себастьяна Стаханов В’ячеслав
Дадус Олександр
Капітан корабля, друг Віоли Стаханов В’ячеслав
Дадус Олександр
Валентин, придворний герцога Довгань Олег
Пан Тобіо Гик, дядько Олівії Гоменюк Микола
Мегера Петро
Пан Андреа Тряс Барановський Віктор
Кавулич Назар
Мальволіо, ключник Олівії Братко Богдан

Про виставу

Це остання життєрадісна комедія великого англійського драматурга епохи Відродження названа на честь дванадцятої ночі після Різдва, яка вважалася кінцем святкових днів і відзначалася особливо бурхливо.  У цій комедії панує кохання, яке гартується випробуваннями.  Долати їх було нелегко і 400 років тому, і сьогодні. А коли додаються ще й плутанина і непорозуміння, то смішно стає не акторам, а глядачам. 
Цікава інтрига сюжету: Себастьян та Віола – брат і сестра, які втратили один одного в бурхливому морі. Обидва залишилися живими, але кожен вимушений починати нове життя у незвичайній країні Іллірії -- країні, де завжди панують веселощі та пустощі. Мешканці її завжди привітні та жартівливі. Окрім двох -- герцога Орсіно та графині Олівії, бо Орсіно до нестями закоханий в Олівію, а вона не може полюбити його, бо в жалобі за померлими  батьком і братом. Перевдягнена в чоловіка Віола, називаючи себе Цезаріо, стає на службу до герцога, який наказує добитися в Олівії побачення з ним. Але Віола сама закохується у герцога. Олівія ж, пройнявшись полум’яними речами юнака, покохала зовсім не герцога, а Цезаріо, який насправді є Віолою. І поки вони намагаються розв’язати складний любовний вузол, інші мешканці казкової країни тим часом отримують насолоду від життя. Так пан Тобіо – дядько Олівії, зі слугами Олівії -- Марією, Фабіаном та Блазнем розігрують ключника  Мальволіо, переконуючи, що сама графиня кохає його. 
Отже, хто і як знайде своє кохання, і при цьому не зійде з розуму від божевільних пустощів та жартів, -- про це театр разом із Шекспіром покаже вам лише вкінці вистави.

 

Афіші, програми