Theatre.com.ua
УКР

Дорога Памела

Автор(и) Патрик Джон
Чирипюк Дмитро
Дата прем'єри 2018-03-23
Кількість дій 2
Жанр драма
Мова вистави українська
Театр Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка
Місто Київ
Участь у фестивалях Гастролі в приміщенні Херсонського театру імені Миколи Куліша, з 3 по 14 липня 2018 р.
Постановники
Режисер-постановник, переклад українською Чирипюк Дмитро
Режисер Зубков Олексій
Художник-сценограф Александрович-Дочевський Андрій
Художниця по костюмах Маркуш Катерина
Балетмейстерка Семьошкіна Ольга
Виготовлення відеоряду Александрович Ірина
Музичне оформлення Орлюк Артем
Музичний керівник Гданський Володимир
Ролі та виконавці

Про виставу

«Надзвичайно цікавою», «веселою і глибокою», «екстравагантною» різдвяною притчею, в якій добро завжди перемагає зло, називала американська преса п'єсу «Дорога Памела» Джона Патрика (1905-1995) — лауреата Пулітцерівської премії і премії Тоні. Сам Патрик, охрестив цю п'єсу «тріумфом у трьох діях».
Троє пройдисвітів, дізнавшись про дивовижну колекцію Памели і скориставшись беззахисністю старенької, намагаються її пограбувати. Однак Памела, всупереч очікуванню, саме дарує їм своє майно і… навіть пропонує жити в неї…
З цього починаються події карколомного сюжету про тріумф добра, сюжету, котрий понад півстоліття залишається одним із найпопулярніших у репертуарі американського і європейського театру. 
Довідка:
П'єса створена відомим американським драматургом, сценаристом Джоном Патриком. Його входження в світ шоу-бізнесу було блискавичним. У 30 років Джон - автор численних програм для радіо та різноманітних шоу. Його перша п'єса, представлена на Бродвеї, принесла не лише популярність, але й відчинила двері до омріяного Голівуду. До речі, в одній з його екранізованих п'єс у головній ролі виступив 40-й Президент США Рональд Рейган.
Серед найпопулярніших творів Джона Патрика - "Дивна місіс Севідж" (1950) та "Дорога Памела" (1961).
Нова хвиля інтересу до п'єси "Дорога Памела" є цілком закономірною. В першу чергу, завдяки вічним питанням, що підіймає автор: як зберегти духовність, людяність, гідність, незважаючи на життєві обставини? Де віднайти сили, аби протистояти прагматичності і цинізму, які руйнують людські душі? Завдяки майстерності драматурга п'єса позбавлена декларативності, автор пропонує відверто театральний, подекуди парадоксальний розвиток подій, створює екстраординарні характери персонажів. І, насамперед, це стосується головної героїні - Памели...

 

Афіші, програми