Theatre.com.ua
УКР

Чернігівський обласний театр ляльок ім. Олександра Довженка

Область Чернігівська область
Місто Чернігів
Адреса пр. Перемоги, 135; 14013
Засновник Чернігівська обласна рада
Організаційна форма комунальний
Дата заснування 1 вересня 1976
Телефон (0462) 777-927, (04622) 3-34-31
Сайт teatr-kukol.org.ua
E-mail chernigov.teatr@gmail.com

Про театр

Чернігівський обласний театр ляльок ім. Олександра Довженка свій перший театральний сезон відкрив 26 листопада 1976 року.
З 1988 року театр працює в статусі театру для дітей та молоді з двома акторськими трупами: драматичною і акторів – лялькарів.
У 1996 році лялькова трупа отримує власне приміщення (колишній кінотеатр ім. Олександра Довженка).    
У репертуарі театру – понад 40 вистав. Основу складають вистави для дітей. Вистава «Ангелик, що загубив зірку» (п’єса Н. Шейко-Медведєвої, режисер В. Гольцов) у 2018 році стала переможницю І-го Всеукраїнського театрального фестивалю-премії «ГРА» у номінації «Краща вистава для дітей». Поєднуючи традиційні форми лялькового дійства з пошуком нових форм виразності, театр сміливо береться за творчі експерименти та проєкти. Прикладом є співпраця з «Goetheinstitut  в Україні» над постановкою вистави «Гамлет-машина» Гайнера Мюллера та Українським Культурним Фондом по реалізації проєкту «Чарівне коло» ( інклюзивна вистава «Лісове яблучко»). У програмі « Вечірньої сцени» театру йдуть вистави для дорослих : «Гамлет-машина» Г. Мюллера. «Великий льох» за поемою Т.Шевченка, «Ріка…Життя...» (за творами О.Довженка) Вистави театру здобули відзнаки і визнання на фестивалях та гастролях в Україні, Австрії, Болгарії, Польщі, РФ, ФРН. У 1996 році театр започаткував власний фестиваль «ЧЕРНІГІВСЬКІ ЛЯЛЬКОВІ РАНДЕВУ». На базі театру працює Творча Експериментальна Майстерня (викладач – режисер Рената Гафурова).