Theatre.com.ua
УКР

Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр ім. Т. Г. Шевченка

Область Чернігівська область
Місто Чернігів
Адреса Проспект Миру, 23
Засновник Чернігівська обласна рада
Організаційна форма комунальний
Дата заснування травень 1926 р.
Телефон (0462) 67-55-44
Сайт teatr.cn.ua
E-mail meamp23@ukr.net
Примітки Театр є організатором 26-ти Міжнародних фестивалів «Слов’янські театральні зустрічі» (1990-2018); 3-х Міжнародних фестивалів моновистав «Чернігівське відлуння» (2016-2018); Першого театрального фестивалю для дітей та молоді «На крилах мрій».

Про театр

Театр був створений у 1926 у м. Зінов’євськ (нині Кропивницький) як Робітничо-селянський пересувний драмтеатр імені Т.Г. Шевченка. У 1933 Наркомат освіти УРСР відрядив шевченківців до новоутвореної Чернігівської області, де він отримав статус державного обласного українського музично-драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка. У 1941 театр припинив роботу в окупованому Чернігові та відновив її у 1943 після визволення міста. У 1959 відкриття нового сезону відбулося в новозбудованому приміщенні. 
У 2001 за високі творчі досягнення та у зв’язку із 75-річчям театрові було надано статус академічного. 
З 2015 заклад очолює директор театру, заслужений діяч мистецтв України Сергій Мойсієнко, художнє керівництво здійснює заслужений артист України Андрій Бакіров. Творчий склад театру – 92 шт.од. Наразі в театрі працюють талановиті митці – народний артист України Валентин Судак, заслужені артисти України Антоніна Баглій, Едуард Брагіда, Оксана Гребенюк, Любов Колесникова, Олександр Куковєров, Наталія Максименко, режисери: заслужений діяч мистецтв України Віра Тимченко, Анастасія Кузик, Денис Федєшов, Тетяна Шумейко, головний диригент, заслужений артист України Борис Рощак, балетмейстер Ольга Шпаковська. 
У 2016 за вагомі творчі здобутки та з нагоди 90-річчя театр був нагороджений Грамотою Верховної Ради України. Цього ж року здобув Гран-прі Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії» у Херсоні. У 2019 р. – Гран-прі Міжнародного фестивалю українського театру «Схід–Захід» у Кракові (Польща) і став переможцем Першого Всеукраїнського театрального фестивалю-премії «ГРА» в номінації «За найкращу драматичну виставу».