Theatre.com.ua
УКР

Біла ворона

Автор(и) Рибчинський Юрій
Татарченко Геннадій
Дата прем'єри 2019-02-22
Кількість дій 2
Жанр рок-опера
Мова вистави українська
Театр Київський національний академічний театр оперети
Місто Київ
Постановники
Режисер-постановник Голенко Максим
Диригент-постановник, хормейстер-постановник Нестерук Сергій
Балетмейстер-постановник Булгаков Максим
Сценограф Ковальчук Володимир
Художниця з костюмів Левченко Ольга
Асистентка балетмейстера Скуба Наталія
Ролі та виконавці

Про виставу

Поема «Біла ворона» була написана Юрієм Рибчинським у 1989 році. Темою твору стала історія Жанни Д’Арк, яка очолила боротьбу французького народу у часи столітньої війни.  Вперше в історії, під час цієї війни за національне визволення французів від англійського поневолення, з народності формувалася нація.
Поет Юрій Рибчинський розповідав, що обирав для свого твору значущий персонаж, жертовний і величний.  Саме такою він метафорично зобразив Жанну:
«Дивовижна дочка народилася,
Народилася в зграї ворон.
Нерадивою, гордою, вільною
Та потворою, звали її.
Та тому, що була вона білою!
Не такою, як всі крикуни!»
У 1991 році спільно із композитором Геннадієм Татарченком, Юрієм Рибчинським була створена перша українська рок-опера «Біла Ворона», яка стала тоді справжнім мистецьким вибухом. Складна, мелодійна, емоційна музика у поєднанні із потужними акцентами змісту – рок-опера мала значний вплив на слухачів. Кілька разів «Біла ворона» ставилася на українській сцені, пісні з рок-опери виконувалися відомими естрадними співаками в різних країнах.
Сьогодні тема твору набуває нового, актуального, в чомусь вирішального для України значення. Пронизані відчаєм долі, наповнені болем відчуття,  горе і страждання людей – це війна.  За трагедією, яку пізнає народ, невідступно слідує процес формування нації. Саме сьогодні, як ніколи, питання консолідації, єднання людей стають надзвичайно важливими для українського народу. Версія рок-опери «Біла ворона», створена Національною оперетою України – це бачення сьогодення крізь алегоричні призми мистецтва. Чесно. Сміливо. Відверто.

 

Відео

Афіші, програми