Theatre.com.ua
УКР

Банзай! Або мистецтво крокувати

Автор(и) Тімошкіна Наталія
Дата прем'єри 2020-12-21
Кількість дій 1
Жанр музично-поетичний перформанс
Мова вистави українська
Театр Житомирський академічний український музично-драматичний театр ім. Івана Кочерги
Місто Житомир
Постановники
Режисерка-постановниця Тімошкіна Наталія
Балетмейстерка-постановниця Антонюк Ірина
Диригент Вілка Сергій
Мерхель Андрій
Музичне рішення Мерхель Андрій
Художниця-сценографка Якубенко Аліна
Ролі та виконавці

Про виставу

«БАНЗАЙ! Або мистецтво крокувати» – сценічний перформанс за поезіями Б.-І. Антонича, М. Семенка, І. Вишнеградського, В. Маяковского, Ф. Ржевскі та Л. Подерв’янського та музикою композиторів ХХ-ХХІ століть.  
Перформанс створювався в лабораторному (дослідницькому) форматі. Постановка репрезентує унікальний жанр – твори для читців у музичному супроводі (у поєднанні з інструментальними та електронними інтерлюдіями). Саме цей жанр вкрай рідко звучить на українській сцені, а тим паче майже не об'єднуються у цілісне дійство. Перформанс синтезує гру читців, пластичні сцени, звучання живого оркестру, електроніки, відео-арт, інсталяцію в глядацькій залі. 
Музично-поетичний перформанс апелює до декількох сучасних видів мистецтва, підіймаючи гострі, часом незручні, однак вкрай важливі питання сьогодення: волю до життя, жагу до свободи, прагнення крокувати вперед попри всі негаразди завдяки мистецтву. Окремим блоком дійство актуалізує наскрізну тему – проблематику політичних в’язнів у контексті недосконалості світу. Доля багатьох поетів та композиторів, чия творчість є фундаментом перформансу, спонукає до роздумів щодо винищення внутрішнього почуття небезпеки. Музика у відкритому фіналі нагадує про надію та прагнення людини до ідеального образу світу.  
Учасники музично-поетичного перформансу «БАНЗАЙ! Або мистецтво крокувати» поєднують ознаки концерту та вистави у суцільне дійство, в якому немає випадковостей. Вони не грають певні ролі, однак несуть за собою конкретні образи та сенси, адже читці і музиканти не є головними героями, натомість кожен з них – рівноправна дійова особа: саме у їх взаємодії, а не протиставленні.

 

Афіші, програми