Theatre.com.ua
УКР

Миколаївський академічний український театр драми та музичної комедії

Область Миколаївська область
Місто Миколаїв
Адреса вул. Дунаєва, 59; 54017
Засновник Миколаївська обласна рада
Організаційна форма комунальний
Дата заснування 1 листопада 1927
Телефон (0512) 47-92-52 факс
Факс (0512) 47-92-62
Сайт maut.com.ua
E-mail maut.teatr@gmail.com

Про театр

Біографія Миколаївського академічного українського театру драми та музичної комедії розпочалася 1 листопада 1927 року зі створення при Миколаївській окрполітосвіті  Театру юного глядача. 
У серпні 1959 року було об'єднано трупи Миколаївського державного театру юного глядача та Миколаївського пересувного українського театру ім. Т. Г. Шевченка в один колектив  — Миколаївський обласний український музично-драматичний театр. 
У 1980 році театру присвоїли новий статус  — Миколаївський український театр драми та музичної комедії.
Зірковий час для театру настав у вересні 2001 року, коли йому, першому з обласних театрів України, було присвоєно статус Академічного.  У 2005 році театр відкрив малу сцену. 
У репертуарі театру почесне місце посідають шедеври української класичної драматургії:  «Катерина», «Кайдашева сім’я», «Майська ніч», «Наталка Полтавка», «Засватана - не вінчана»,  «Маруся Чурай», «Хазяїн»; шедеври світової драматургічної спадщини: «Макбет», «Чайка», «Жадане місце», «Чудова потвора»(«Езоп»), «Мертві душі»,; музичні вистави, оперети та мюзикли класичні й сучасні: «Моя чарівна леді», «Циганський барон», «Весела вдова», «Принцеса цирку», «Баядера», «Летюча миша», рок-опера «Біла ворона»
Беззаперечно, одним з основних показників роботи театру є відвідуваність вистав. Вже багато років всі квитки на вистави Миколаївського українського театру розкуповуються за декілька місяців. Щосезону тут відбувається 8-10 прем’єр. Вже протягом 15 років театр працює на повних аншлагах. Заповнюваність як на великій, так і на малій сцені — 100%.