Theatre.com.ua
УКР

Харківський театр сучасного мистецтва «Новая сцена»

Область Харківська область
Місто Харків
Адреса вул. Манізера, 3
Засновник Об'єднання громадян України
Організаційна форма Перший Недержавний театр на Харківщині Громадське Об'єднання
Дата заснування 21 серпня 1989 року
Телефон +380505980130; +380504010879
Сайт novacsena.org
E-mail olyasoly@gmail.com

Про театр

Центр сучасного мистецтва «Нова Сцена» був заснований в 1989 році як творчий союз акторів, музикантів, художників і фотографів, всіх, хто прагнув розвивати сучасне мистецтво різних видів і жанрів. У травні 2000 року з театральної майстерні Центру було створено театр з однойменною назвою, очолюваний керівником Центру і режисером Миколою Осиповим. З цього часу творчий колектив театру поставив понад двадцять п'ять вистав, вісім з яких зараз в репертуарі.
Театр «Нова Сцена» лауреат багатьох Міжнародних театральних фестивалів: «Слов'янський вінець» (Москва. Росія), «Золота Хортиця» (Запоріжжя. Україна), Молдфест.Рампа.РУ (Кишинів. Молдова), Гогольфест (Київ. Україна), « М. @ RT Контакт »(м.Могилів, Білорусь)," Мельпомена Таврії "(Херсон. Україна)," Добрий театр "(Енергодар.Украіна),« Курбалесія »(Харків. Україна),  «Чеховфест» (Суми, Україна) та ін.
Центр Сучасного Мистецтва «Новая Сцена» проводив великі Міжнародні фестивалі і конкурси:
Арт - фестиваль «Культ Модерну» (1994р., 1995р., 1996р.) - перша мультикультурна акція в Україні, що охоплював практично всі існуючі напрямки в сучасному мистецтві: експериментальний театр, сучасний танець, експериментальна рок- музика, авангардна академічна музика , мистецтво перформансу, авангардна мода, фото-арт, сучасний живопис;
Арт - форум країн СНД і Східної Європи «Східний експрес» (1997р.);
Фестиваль «С.В.Рахманинов і українська культура» (1998р., 1999р., 2000р.).
З 2001 р. фестиваль проводиться «Благодійним фондом на честь сім'ї Алчевських»;
Фестиваль «Театр III тисячоліття» (1998р.) Спільно з продюсерським центром «Амплуа»;
Фестиваль джазової музики «Харків - Хайфа» спільно з гуманітарною студією «Хвиля» 
Журнал  «Нове Мистецтво» ( 2006-2008р.р.)
Фестивалі   «Kharkiv ZA JAZZ Fest»(2008-2012 р.р.)
Фестиваль « Україна: разом на зліт!» 
( 2015р.) спільно з  ГО «Харківський Громадський Форум»
2019 р. виступив ініціатором та організатором створення Харківської Театральної Резиденції, в якій 2019 р. створені концепції вистави «Синій Птах. Повернення» , виконаний Наталією Маринчак перший переклад українською п’єси С.Беккета «Слова і Музика» , за якою  поставлена та вже двічі показана  вистава  для Камерної Сцени «Схід ОПЕРА»
«Нова Сцена» - це театр, який спирається на класичні традиції, але йде в ногу з часом.
«Нова Сцена» - це постійний рух і зміна, зустрічі з визнаними майстрами і молодими бунтарями. Це репертуар від французької комедії до інтелектуальної п'єси, від класики до "Нової драми". Це любов і повагу до глядача, як до гідного співрозмовника. Це погляд в минуле, для розуміння майбутнього.